X

Problém nepřirozeného zvuku vlastního hlasu

Všichni specialisté na sluch se snaží poskytnout uživatelům sluchadel zařízení s maximálně kvalitním a přirozeným zvukem. Aby si uživatel na sluchovou pomůcku  zvykl již po prvním nastavení, musí mu zajišťovat dobrou slyšitelnost a přirozený zvuk vlastního hlasu. Mnozí uživatelé sluchadel jsou však při jejich nošení nespokojeni právě s tím, jak zní jejich vlastní hlas.

Každý uživatel sluchadel pociťuje změnu v tom, jak v nich jeho hlas zní. S tímto pocitem nepřirozenosti bojují zejména prvouživatelé či osoby s mírnou či střední ztrátou sluchu. Tento negativní dojem má přímý vliv na to, zda si uživatel po prvním nastavení na sluchadlo zvykne nebo jej přestane nosit.

 

Audiologický specialista se může tento problém snažit vyřešit tím, že sníží gain a otevře odvětrávací kanálek, čímž se však sníží slyšitelnost a porozumění řeči v hlučném prostředí. Takové řešení je vždy kompromisem mezi kvalitou zvuku a celkovou slyšitelností.

Tento problém se až do nedávné doby považoval za neřešitelný.

 

Platforma Signia Nx s technologií OVP™
zajistí přirozený zvuk vlastního hlasu a okamžité přijetí uživatelem

Nejmodernější platforma sluchadel na světě Signia Nx jako první opravdu řeší problém zvuku vlastního hlasu. Spojuje vynikající slyšitelnost a přirozené znění vlastního hlasu. Díky tomu si uživatelé v dosud nevídaném měřítku na sluchadlo zvykají bezprostředně po prvním nastavení.

První systém zpracování vlastního hlasu na světě, OVPTM, zlepšil spontánní přijetí vlastního hlasu u 75 % nespokojených uživatelů sluchadel.*

Tato revoluce v přirozenosti zvuku je založena na jedinečném binaurálním spojení Ultra HDe2e. Tento systém zajišťuje nepřetržité spojení mezi sluchadly v celém frekvenčním rozsahu a umožňuje dynamické snímání a zpracování hlasu uživatele zcela nezávisle na okolních zvucích, včetně jiných hlasů.

Audiologický specialista tak může sluchadlo přesně nastavit, aby poskytovalo vynikající slyšitelnost v jakémkoliv prostředí. A nemusí ji snižovat aby mohl uživatel přirozeně vnímat zvuk vlastního hlasu.

Platforma Signia Nx s technologií OVP™ je tak přínosná pro každého. Napodobuje přirozený poslech, poskytuje maximální kvalitu zvuku a umožňuje sluchadlu podávat ten nejlepší výkon v jakékoliv situaci, včetně hlučného prostředí.

První technologie zpracování vlastního hlasu,
založená na binaurálním spojení

Bezkonkurenčně přirozený poslech je umožněn tím, že platforma Signia Nx zpracovává hlas uživatele zcela odděleně od ostatních hlasů a zvuků.

Základem zpracování vlastního hlasu (OVP™) je nepřetržité binaurální spojení Ultra HD e2e, které funguje v celém frekvenčním rozsahu. Nyní obsahuje i beamformingovou technologii, která vytváří přesný skenovací paprsek, který dokáže identifikovat zvuk uživatelova hlasu zatímco se dostává ke sluchadlu. Tato přesnost je možná díky nové síti zabudovaných silikonových mikrofonů.

Systém Ultra HD e2e umožňuje okamžité a kontinuální dynamické rozpoznávání vlastního hlasu a patentované duální zpracování vlastního hlasu a ostatních zvuků.

Díky této technologii poskytuje platforma Signia Nx maximálně přirozený zvuk vlastního hlasu a nejlepší porozumění řeči v hlučném prostředí.

Bezkonkurenčně přirozený poslech je umožněn tím, že platforma Signia Nx zpracovává hlas uživatele zcela odděleně od ostatních hlasů a zvuků.

Nepřetržité binaurální spojení

Náš systém Ultra HD e2e, který zajišťuje nepřetržité spojení mezi sluchadly, nyní využívá i binaurální technologii beamforming, která umožňuje přesně vyhledat vlastní hlas uživatele.

První technologie rozpoznání vlastního hlasu na světě

Vysoce přesná síť mikrofonů spolehlivě identifikuje vlastní hlas uživatele a nepřetržité binaurální spojení zajišťuje dynamické rozpoznávání v jakékoliv situaci.

Revoluční duální zpracování

Platforma Signia Nx jako první na světě zpracovává vlastní hlas uživatele okamžitě a zcela nezávisle na ostatních hlasech a zvucích. Přirozený poslech je zaručen spojením přirozeného zvuku vlastního hlasu a bezkonkurenční slyšitelnosti.

Nejmodernější prostorové zpracování zvuku na trhu,
vynikající porozumění řeči v hlučném prostředí

Ultra HD e2e zajišťuje nejen přirozený zvuk vlastního hlasu, ale i zřetelné porozumění řeči v jakémkoliv prostředí, včetně velmi hlučného.

Nové algoritmy umožňují maximálně přesnou orientaci v prostoru. Uživatelé sluchadel si teď mohou vychutnat špičkový prostorový poslech ve všech směrech.

 

Technologie zpracování vlastního hlasu OVP™ a systém zpracování zvuku v prostoru se perfektně doplňují a umožňují tak zážitek, který se maximálně blíží přirozenému poslechu.

Vynikající prostorové vnímání

Naše nové HD prostorové algoritmy jsou průlomem v dosažení kvality zvuku, jelikož napodopují přirozený způsob, kterým určujeme polohu zvuku. A to v jakémkoliv prostředí, i ve velice hlučném – tam si naši zákazníci užívají lepší poslech, než osoby bez sluchové vady.**

Jasný nezkreslený zvuk

Všechny naše programy disponují rozšířeným dynamickým rozsahem. V případě hluku se celé spektrum analogových zvukových vln jednoduše konvertuje do digitálního signálu a zajistí tak přirozený poslech.

Pokročilá funkce Potlačení zpětné vazby

Nastavování sluchadla je flexibilní díky vysoké stabilitě zpětné vazby. Funkce Potlačení zpětné vazby udržuje optimální kvalitu signálu a zaručuje tak pohodlný a přirozený poslech.

Jedinečné rozpoznání prostředí

Potřeby uživatele se mění podle toho, v jakém prostředí se nachází, jestli je v pohybu či v klidu a jestli hovoří či poslouchá. Signia Nx je jediný systém, který používá akustickou detekci a taktéž rozpoznání hlasu a pohybu. Díky tomu se parametry sluchadla automaticky nastaví tak, aby uživateli umožnily přirozený poslech.

Vynikající poslech a připojení k Bluetooth,
unikátní kombinace na trhu

V dnešní době uživatelé sluchadel očekávají, že jim tato pomůcka dopřeje špičkový poslech a možnost připojení k řadě zařízení.

Sluchadla Signia jako jediná využívají nejnovější technologie pro připojení, díky kterým si uživatel může vychutnávat přirozený zvuk vlastního hlasu a špičkovou slyšitelnost i při přenosu zvuku. Díky vysoké energetické efektivitě nabízí Signia Nx jediný bezdrátový systém, který kombinuje Bluetooth a Ultra HD e2e. 

Systém Ultra HD e2e zajišťuje několik jedinečných funkcí. Umožňuje nepřetržité spojení mezi sluchadly v celém frekvenčním rozsahu a poskytuje tak maximálně přirozený poslech. Tím odlišuje platformu Signia Nx od základních bezdrátových e2e systémů jiných výrobců. Právě systém Ultra HD e2e umožňuje jedinečnou technologii zpracování vlastního hlasu OVP™ a díky němu si naši zákazníci mohou vychutnat lepší poslech, než osoby bez sluchové vady. **

Naše 2.4 GHz technologie Bluetooth poskytuje přenos zvuku z chytrého telefonu či televize v maximální kvalitě.

Binaurální spojení Ultra HD e2e

Tento systém zajišťuje nepřetržité spojení mezi sluchadly v celém frekvenčním rozsahu a umožňuje zpracování zvuku i výměnu dat mezi sluchadly. Spolu s funkcí zpracování vlastního hlasu podává bezkonkurenční výkon a poskytuje lepší poslech než u osob bez sluchové vady.**

2.4 Nejkvalitnější přenos zvukuz: GHz Bluetooth

Umožňuje přímý přenos telefonických hovorů a hudby z iPhonu. Prostřednictvím příslušenství StreamLine Mic a StreamLine TV je možné přenášet zvuk z jakéhokoli chytrého telefonu nebo televize s Bluetooth.

Jedinečný Signia TeleLink

Pokud nemá uživatel přístup k bezdrátovému připojení např. v režimu letadlo, Signia TeleLink mu umožní přístup k aplikaci myControl díky akustickému systému připojení. Také umožňuje ovládání sluchadla pomocí ovladače miniPocket.

Špičková aplikace pro dálkové ovládání

Aplikace myControl jako jediná nabízí 360°směrování mikrofonu. Přenos dat umožňujících dálkové ovládání probíhá přímo ze smartphonů s operačním systémem iOS a Android.

* V roce 2017 probíhala v Hörzentrum Oldenburg studie “First Fit Study”, která zkoumala účinek systému zpracování vlastního hlasu OVP na spontánní přijetí sluchadel po jejich prvním nastavení. Více informací na: www.signia-pro.com/first-fit-study

**Dvě klinické studie prokázaly, že sluchadla s technologií binax umožňují v určitých náročných podmínkách slyšet lépe než slyší lidé bez sluchové vady  (University of Northern Colorado, 2014; Oldenburg Hörzentrum, 2013): Hladina srozumitelnosti řeči (SRT) měřena na koktejlovém večírku mezi uživateli s mírnou až střední sluchovou ztrátou používajícími sluchadlo Carat binax nebo Pure binax s úzkou směrovostí: Uživatelům sluchadla byla naměřena až o 2,9 dB lepší hladina srozumitelnosti řeči než osobám bez sluchové vady.

***CES Innovation Awards 2017 Honoree