X
Nový výzkum dokazuje, že poslouchání telefonických hovorů oběma ušima zlepšuje srozumitelnost řeči a podporuje prostorové slyšení.
2019-07-31

Štítky

Výhody poslechu telefonických hovorů oběma ušima

Nový výzkum dokazuje, že poslouchání telefonických hovorů oběma ušima zlepšuje srozumitelnost řeči a podporuje prostorové slyšení.

Sluchadla zažívají rychlý rozvoj po technické stránce. Jsou propojována s chytrými telefony, televizí a dalším příslušenstvím. A díky tomu si nyní mohou uživatelé sluchadel vychutnávat mnohem lepší sluchové zážitky. Starší párovací metody jako telefonní cívka mají nedostatky například v oblasti kvality zvuku nebo použitelnosti. A proto se stále více uživatelů spoléhá na Bluetooth, který umí streamovat telefonické hovory přímo do sluchadla.

Co se týče hodnocení poslechu, uživatelé byli nejspokojenější s bezdrátovým řešením, které streamuje hovory do obou uší. Vědecké výzkumy opakovaně ukazují, že oboustranný poslech zajišťuje lepší srozumitelnost řeči než v případě, kdy signál putuje pouze do jednoho ucha. Na rozdíl od jiných sluchadel s Bluetooth streamuje technologie Signia Nx telefonické hovory, hudbu a jiné zvukové podněty do obou uší.

Oboustranný poslech podporuje prostorové slyšení

Jak bylo řečeno, díky tomuto řešení může klient vnímat zvuky z okolního prostředí oběma ušima, což může napomáhat udržovat prostorové slyšení v dobrém stavu. To je pravděpodobně další výhoda streamování do obou uší. V případě přenosu hovoru pouze do jednoho ucha putují zvuky z okolního prostředí do druhého a prostorová orientace je omezená.

Pokud se chcete dozvídat více novinek, níže se můžete přihlásit k odběru.

Přihlásit se k odběru novinek pro odborníky