X
Je klinicky dokázáno, že sluchadla Signia s platformou primax výrazně snižují poslechovou námahu. Také nabízí snadné porozumění řeči a HD streaming hudby.
2019-02-07

Štítky

Platforma sluchadel primax

Je klinicky dokázáno*, že sluchadla značky Signia s platformou primax osobám se sluchovou ztrátou výrazně snižují poslechovou námahu. Také nabízí nevídaně snadné porozumění řeči a streaming hudby v HD kvalitě.

 

Je klinicky dokázáno¹, že sluchadla značky Signia s platformou primax osobám se sluchovou ztrátou výrazně snižují poslechovou námahu. Také nabízí nevídaně snadné porozumění řeči a streaming hudby v HD kvalitě.

Hlavní priorita: lepší porozumění řeči

Lepší porozumění řeči si přejí mnozí uživatelé sluchadel a tudíž bylo pro společnost Sivantos dlouhodobou prioritou. Bylo klinicky prokázáno, že již předchozí platforma binax umožňovala uživatelům v některých obzvlášť náročných poslechových situacích (například na koktejlovém večírku) slyšet lépe než osobám bez sluchové vady². Platforma primax, která následovala, výrazně usnadňuje porozumění řeči v prakticky jakékoliv situaci. Je také klinicky prokázáno, že díky tomu se u osob se ztrátou sluchu výrazně snižuje poslechová námaha*.

Funkce SPEECH: Snadný poslech při rozhovoru

Nejdůležitější funkcí platformy primax je funkce SPEECH. Ta nepřetržitě vyhodnocuje veškeré akustické signály, které přichází do pravého a levého sluchadla. Souběžně s tím utlumuje okolní rušivé zvuky, např. dopravu nebo vítr. Zároveň se zaměřuje na řečové signály konverzačního partnera, které oddělí od všech okolních zvuků, včetně jiných hlasů. Tato funkce byla úspěšně testována v mnohých každodenních situacích a jejím výsledkem je kvalitní poslech.

Hudba v HD kvalitě: Plný a bohatý zvuk

Sluchadla s technologií primax umožňují osobám se ztrátou sluchu poslouchat hudbu bez zkreslení jak na koncertu, tak při poslechu CD doma. Nové HD hudební programy uspokojí uživatele s různými preferencemi. Speciální program pomáhá dokonce i zpěvákům či hudebníkům se sluchovou ztrátou během živých vystoupení.

Funkce EchoShield: jasná a srozumitelná řeč i s ozvěnou

Ozvěna ztěžuje porozumění řeči zejména ve velkých místnostech s vysokými stropy, například ve foyer v hotelu. Sluchadla s platformou primax jsou vybavena funkcí EchoShield, která snižuje rušivé účinky ozvěny a souběžně se zaměří na mluvčího, kterým může být například recepční.

Funkce TwinPhone: snadné telefonování

Mnohé modely sluchadel od firmy Sivantos již dříve uživatelům nabízely podporu při telefonických hovorech. Například příslušenství easyTek připojí přes Bluetooth sluchadla k telefonu a přenáší zvuk hovoru přímo do sluchadel. Telefonování je však ještě snazší díky funkci TwinPhone. Uživatel sluchadel jednoduše drží jakýkoliv telefon u ucha, a pokud má dvě sluchadla, zvuk se automaticky přenese do levého i do pravého.

CROS a BiCROS: Slyšet víc

Sluchadla Signia primax lze úspěšně nastavit i klientům s nevratnou jednostrannou sluchovou ztrátou. Na takto postiženém uchu mohou nosit zařízení CROS Pure, které zaznamenává akustické signály z této strany a přenáší je do sluchadla s technologií primax na druhém uchu. CROS zajišťuje, že uživatel nepřijde o zvuky a hlasy z takto postižené strany. Pokud však někdo tímto problémem  trpí a zároveň má problémy i s druhým uchem, řešením je nastavení funkce BiCROS. Sluchadlo primax s BiCROSem zaznamenává signály z levé i pravé strany a následně je zpracovává. Výhody této platformy mohou pomoci i lidem trpícím jednostrannou hluchotou.

Více informací o platformě primax

1 Studie v University of Northern Colorado z roku 2015 zkoumala účinnost funkcí platformy primax sběrem a analýzou údajů z EEG zatímco subjekty dělaly řečové testy. Objektivní měření chování mozku odhalilo, že při aktivaci funkcí SPEECH i EchoShield došlo k výraznému snížení poslechové námahy. 

2 Dvě nezávislé klinické studie prokázaly, že binax dokáže v některých náročných poslechových situacích překonat normální sluch (University of Northern Colorado, 2014; Oldenburg Hearing Center, 2013).